Nagrzewnice gazowe Immergas

Dzięki niewielkim gabarytom nagrzewnice mogą być zainstalowane praktycznie wszędzie. Szczególnie polecane są do pomieszczeń, takich jak : obiekty handlowe, sale wykładowe, zamknięte obiekty sportowe, które cechują niestandardowe wymagania; a także do wszelkich typowych budynków przemysłowych.

Gama nagrzewnic Immergas składa się z dwóch serii urządzeń: XRI oraz TRI.

XRI

Nagrzewnica gazowa XRI jest przeznaczona do ogrzewania pomieszczeń niemieszkalnych. Charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją, w której zastosowano wymiennik ze stali nierdzewnej oraz nowoczesny palnik typu PREMIX, zapewniający całkowite spalanie gazu. Bardzo ważnym elementem nagrzewnicy XRI jest osiowy wentylator o zmiennej prędkości obrotowej, który zapewnia bardzo niski poziom hałasu. Bardzo cicha praca, nowoczesny design oraz zaawansowany system sterowania sprawiają, że nagrzewnice typu XRI mogą być zastosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu.

TRI

Nagrzewnica gazowa TRI charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją, w której zastosowano wymiennik ciepła zbudowany z rur w kształcie litery S. Modulowany palnik i wentylator (oba w zakresie mocy od 60% do 100%) zapewniają właściwe dogrzanie całego pomieszczenia. W praktyce oznacza to, że nagrzewnica pracuje z pełną mocą wyłącznie w okresie tuż po uruchomieniu, po czym zmniejsza moc celem utrzymania określonej temperatury nadmuchiwanego powietrza. Nagrzewnice serii TRI szczególnie polecane są do pomieszczeń, które cechują niestandardowe wymagania.


Źródło - Immergas