Pompy ciepła NUOS firmy Ariston

Pompy ciepła NUOS i NUOS EVO firmy Ariston dzięki zaawansowanej technologii wykorzystują naturalną i darmową energię czerpaną z powietrza.

Dobór urządzenia optymalnie dopasowanego do ilości punktów poboru wody i liczby domowników pozwoli zwiększyć wydajność całego układu oraz zmaksymalizować oszczędności.

Szeroka gama wiszących pomp marki Ariston obejmuje modele NUOS PRIMO o pojemnościach 80 i 100 litrów i NUOS EVO w wersjach 80, 110 i 200 litrów. Ponadto urządzenia z nowej serii NUOS EVO występują w wersjach z wbudowanym wentylatorem (monoblok) oraz split, z zewnętrznym modułem wentylatora i sprężarki. Umożliwia to swobodny wybór rozwiązania stosownie do dostępnego miejsca pod montaż. W domkach jednorodzinnych doskonale sprawdzi się pompa NUOS EVO w wersji split, która poza kompaktowymi rozmiarami cechuje się bezgłośną pracą. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujemy zamontować urządzenie w pomieszczeniu, z którego mieszkańcy korzystają na co dzień, jak kuchnia czy łazienka.

Dzięki wysokiej wydajności urządzenia inwestycja w pompę ciepła zwraca się już po 4 latach, co czyni ją jeszcze bardziej opłacalnym rozwiązaniem w porównaniu z dobrze już znanymi na naszym rynku kolektorami słonecznymi, dla których okres zwrotu inwestycji szacuje się na 5-7 lat.


Źródło - Ariston