Pompy Ciepła Panasonic

Hydromet jest partnerem handlowym firmy Panasonic w zakresie pomp ciepła. Flagowym produktem firmy są pompy ciepła Panasonic Aquarea .

Pompy ciepła Panasonic z serii Aquarea wykorzystują technologię powietrze-woda. Zapewniają optymalną temperaturę w domu oraz ciepłą wodę użytkową nawet przy wyjątkowo niskich lub bardzo wysokich temperaturach na zewnątrz. Ekstremalne warunki pogodowe nie są w tym przypadku przeszkodą, ponieważ urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich praca była bardzo wydajna nawet w temperaturze -20°C. Mogą być zatem z powodzeniem użytkowane zarówno w klimacie umiarkowanym, jak i chłodnym.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea to niezwykle wysoka wydajność pracy przy bardzo niskiej emisji CO2. Oznacza to, że wpływ na środowisko jest w ich przypadku znikomy. Przyszłość naszej planety nie jest obojętna producentowi, dlatego zdecydował się na zastosowanie czynnika chłodniczego R32 w niektórych modelach swoich urządzeń. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla środowiska naturalnego. R32 nie oddziałuje na warstwę ozonową i jednocześnie sprawia, że pompy stają się efektywniejsze, przy mniejszym zużyciu energii.